Manapság már senki számára nem ismeretlen vagy meglepő információ, hogy az ajtókat nemcsak kulccsal lehet kinyitni. Izgalmas ugyanakkor az a kérdés, hogy a jellemzően a munkahelyeken alkalmazott megoldásnak lehet-e létjogosultsága magánházak esetén.
A beléptetőrendszer menő!
Nos – tetszik vagy sem – akadnak klassz megoldások, amik egész egyszerűen azért vonzóak, mert csábítanak, például azzal, hogy sokkal modernebbek, mint amivel mi pillanatnyilag rendelkezünk. A Metroman.hu-nál beszerezhető mágneszáras beléptetőkre is abszolút igaz ez, de ne higgyük egyetlen percig sem, hogy ennyiben ki is merül a jelentőségük.
Ennél ugyanis jóval többet tudnak nyújtani, és előnyös körülmény is több akad annál, minthogy klasszul mutat a házfalon, a bejárat mellett.
Nem kell kulcsot magunknál hordani!
Gyakran elveszítjük a kulcsot, bosszant a hatalmas kulcscsomó, vagy a gyerekek pakolták el úgy valahová a saját példányukat, hogy alighanem soha többé nem kerül elő – ez a darab sem, pedig nem ez volt az első másoltatás!
Ha sok vesződséggel jár számunkra vagy a családtagjaink, szeretteink számára az, hogy mindig kéznél legyen a bejárat kulcsa, hogy ne csupán érkezéskor, hanem távozáskor is rendesen zárjuk, ha számos bosszúság forrása ez a megoldás, akkor egy elektromos ajtó hozhatja el nekünk a megkönnyebbülést.
Ugyan a kártyás változatnál viszont a kártyára kell vigyázni, így nem tehermentesít bennünket minden felmerülő gond alól, viszont a pénztárcában elfér, így sokkal kisebb az esélye annak, hogy úgy elnyelje a föld, hogy mi csak a hűlt helyét leljük.
A kódos megoldásnál már csak emlékeznünk kell a belépési jelszóra, ami nagy valószínűséggel senki számára nem okoz problémát, hacsak nem veszítjük el a fejünket ugyebár, de ezt azért inkább csak a mondás tartja így, a valóságban nem szokott megtörténni.
Az ujjlenyomatos vagy arcfelismerős változatnál pedig még az emlékezetünk sem okozhat problémát, hiszen biometriai adatainkkal tudunk belépni otthonunk ajtaján.
Ellenőrizhetünk és szabályozhatunk vele
Egy elektromos rendszer ugyanis képes arra, hogy meghatározzuk, ki és mikor léphet be az ingatlanba. Még arra is lehetőségünk adódik, hogy konkrét időintervallumokat határozhassunk meg annak érdekében, hogy például csak délután egy és három óra között léphet be hozzánk a takarítónőnk, és pontosan ezen időszak alatt kell távoznia is.
Mivel ezek a beléptetőrendszerek arra is alkalmasak, hogy pontosan rögzítsék, hogy ki és mikor lépett be hozzánk, illetve távozott, ezért le is tudjuk csekkolni, hogy el lett-e végezve a feladat, amit előírtunk.
Például ha a bejárónő csak bemenne a lakásba, felmarkolná a pénzt, majd távozna, akkor erről mi tudomást fogunk szerezni, sőt, adott modell esetében még az is előfordulhat, hogy minderről értesítést is fogunk kapni. A beléptetőrendszernek a fentiek miatt akár családi otthonoknál is meglehet a maga relevanciája.
Kép forrása: Pexels.com
Hirdetés (X)